Jeziora i śluzy – Stare Jabłonki – 38,5 km (20 km + 18,5 km)

Trasa dwudniowego spływu kajakowego Doliną Dawnej Rzeki

Zapraszamy na szlak kajakowy prowadzący wodami przepięknych jezior i Kanału Elbląskiego. Jeziora Szeląg Mały i Szeląg Wielki zachwycające swoją piękną szmaragdową tonią, jezioro Pauzeńskie oraz rozległe jezioro Drwęckie. Na trasie pokonacie wszystkie cztery śluzy Kanału Elbląskiego oraz wyjątkowy tunel żeglowny łączący Szeląg Mały z Szelągiem Wielkim.

Trasa wyprawy rozpoczyna się na południowo-wschodnim krańcu Szlaku Kanału Elbląskiego – na tonącym wśród zieleni jeziorze Szeląg Mały. Tuż za nim, po pokonaniu tunelu wodnego, czeka na Was Szeląg Duży, w połowie którego znajdziecie wejście do Kanału Elbląskiego, którym przez dwie śluzy i Jezioro Pauzeńskie dopłyniecie do Ostródy, a później do Piławek. Drugi dzień to Jezioro Drwęckie i południowy odcinek Kanału Elbląskiego. Słynie on ze swojego naturalnego charakteru, gdyż poprowadzony został korytem dawnej rzeki Liwy. Przez większość czasu znajdziesz się z dala od osiedli ludzkich, wśród bujnej zieleni i siedlisk ptaków. Drugiego dnia zaliczycie kolejne dwie śluzy (śluzę Miłomłyn możecie ominąć płynąc starorzeczem Liwy – tutaj konieczna będzie przenoska) i zakończycie wyprawę na Przystani na Wyspie.

Przed wyprawą spotykamy się na Przystani na Wyspie w Miłomłynie. Stąd wyruszycie razem z kajakami na początek trasy Waszej wyprawy.

Już dziś zarezerwuj termin

Zbierz grupę i ruszaj na wyprawę!

  * - pola wymagane

  Udostępnij

  Cena zawiera:

  • Cena za 1 osobę 180 zł
  • Parking w Miłomłynie na czas wyprawy 40 zł

  Poznaj również inne nasze propozycje