Przez Wrota Kanału Elbląskiego – Jerzwałd – 28 km (11,5 km + 16,5 km)

Trasa dwudniowego spływu kajakowego Przez Wrota Kanału Elbląskiego - Jerzwałd

Dwudniowy wariant spływu Przez Wrota Kanału Elbląskiego. Wasza wyprawa rozpoczyna się w Jerzwałdzie, gdzie można poczuć klimat z powieści Zbigniewa Nienackiego. Otacza Was jezioro Płaskie – strefa ciszy i ostoja dzikiego ptactwa. Następnie wypłyniecie na Jeziorak i klucząc między jego wyspami (można tam zatrzymać się na postój) osiągniecie najgłębsze miejsce na Jezioraku – Zatokę Kraga. Na samym jej początku leży Letnisko Chmielówka, gdzie polecamy zatrzymać się na nocleg.

Drugi dzień wyprawy zaczniecie od pokonania Kragi, by po krótkim odcinku kanału wpłynąć na Jezioro Dauby, na którym trzeba odnaleźć ukryte w zieleni wejście do Kanału Iławskiego. Kanałem tym popłyniecie aż do Miłomłyna, po drodze spoglądając z góry na Jezioro Karnickie. Będziecie wypatrywać zimorodków i innych ptaków. Zobaczycie zapomniane mosty i uśpione wrota bezpieczeństwa gotowe do ochrony południowej części Kanału Elbląskiego.

Przed wyprawą spotykamy się na Przystani na Wyspie w Miłomłynie. Stąd wyruszycie razem z kajakami na początek trasy Waszej wyprawy.

Już dziś zarezerwuj termin

Zbierz grupę i ruszaj na wyprawę!

  * - pola wymagane

  Udostępnij

  Cena zawiera:

  • Cena za 1 osobę 180 zł
  • Parking w Miłomłynie na czas wyprawy 40 zł

  Poznaj również inne nasze propozycje