Pod zielonym dachem Kanału Elbląskiego – Winiec – 16,8 km

Jedna z najbardziej różnorodnych tras kajakowych w okolicach Miłomłyna. Przygotowaliśmy kilka wariantów, które możecie wybrać Wasz spływ jednodniowy w zależności od kondycji. Trasa prowadzi szlakiem Kanału Elbląskiego.

W tym wariancie przygoda zaczyna się na plaży w Wińcu – mniej więcej w połowie jeziora Bartężek. Trasa wiedzie na północ, klucząc w labiryncie wysp aż do klimatycznego Kanału Duckiego, którym przepłyniecie na kolejne jezioro. Ruda Woda powita Was swą przestrzenią, ale i głębokością, sięgającą ponad 27 metrów. Płynąc tym razem na południe dotrzecie do końca Rudej Wody, by po chwili znaleźć się w Amazonii. Krótkimi odcinkami Kanału Elbląskiego tonącymi w zielonym tunelu pokonacie niewielkie jeziora o różnorodnym klimacie mając przyrodę na wyciągnięcie ręki. 

Ta zielona otchłań doprowadzi Was do Jeziora Ilińsk i dalej Kanałem Elbląskim dotrzecie do rozlewiska, gdzie w zależności od samopoczucia i nastroju możecie skierować się prosto do Przystani na Wyspie lub przedłużyć nieco spływ docierając do Śluzy Miłomłyn. Pokonując śluzę znajdziecie się ponad 3 metry niżej i popłyniecie w starorzecze rzeki Liwy. Tutaj przy jazie czeka Was przenoska, a następnie krótki odcinek kanału przez Miłomłyn i Przystań na Wyspie. 

Cały szlak jest łatwy i przez większość dystansu prowadzi głównym torem wodnym Kanału Elbląskiego, zatem nie natraficie tu na żadne przeszkody. Jedynym utrudnieniem jest konieczność przeniesienia kajaków przy jazie, jeśli zdecydujecie się na pokonanie śluzy w Miłomłynie.

Przed wyprawą spotykamy się na Przystani na Wyspie w Miłomłynie. Stąd wyruszycie razem z kajakami na początek trasy Waszej wyprawy.

Udostępnij

Cena zawiera:

  • Cena za 1 osobę 70 zł

Już dziś zarezerwuj termin

Zbierz grupę i ruszaj na wyprawę!

    * - pola wymagane