Wiosenna Korbajna – 11 km

Na wiosnę proponujemy jednodniową wyprawę wśród zieleni- spływ Korbajną. Korbajna to niewielka rzeka płynąca od Jeziora Jaśkowskiego i wpadająca do Kanału Elbląskiego między Śluzą Miłomłyn a Zieloną. Meandruje malowniczo wzdłuż Kanału Elbląskiego na pewnym odcinku dosłownie kilkanaście metrów od niego oraz – co ciekawe – nawet 3 metry niżej. To właśnie tamtędy – Akweduktem Karnickim – przebiegają trasy innych naszych wypraw (Przez Wrota Kanału Elbląskiego oraz Przez Wrota Kanału Elbląskiego – krótsza wersja)

Korbajna to szlak mało uczęszczany. Rzeka jest dość obficie porośnięta roślinnością, co sprawia, że płyniecie tuż obok wielu gatunków zwierząt obserwując je w ich naturalnym środowisku.

Na spływ kajakowy Korbajną zapraszamy wiosną i być może na początku lata. Nasza tradycją jest też wyprawa na Korbajnę zimą. Taki zimowy spływ dostarcza niesamowitych wrażeń. Na bieżąco sprawdzamy jej stan, gdyż w lecie gęsta roślinność uniemożliwia pływanie, zaś w zimie zdarza się, że lód jest zbyt gruby. Warto zatem wybrać się na ten wyjątkowy szlak jak najszybciej!

Przed wyprawą spotykamy się na Przystani na Wyspie w Miłomłynie. Stąd wyruszycie razem z kajakami na początek trasy Waszej wyprawy.

Już dziś zarezerwuj termin

Zbierz grupę i ruszaj na wyprawę!
Share on facebook
Udostępnij

Cena zawiera:

  • Cena za 1 osobę 60 zł

Poznaj również inne nasze propozycje

Krótka trasa doskonała na spływ kajakowy z dziećmi

Szmaragd Zatoki Zielonej – 6,5 km

Propozycja jednodniowego spływu kajakowego Kanałem Elbląskim. Przedstawiamy krótką trasę kajakową, którą można połączyć z plażowaniem i atrakcjami dla dzieci. W sam raz na rodzinny kajakowy spacer.

Bogactwo zieleni na wiosennym spływie Korbajną

Wiosenna Korbajna – 11 km

Na wiosnę proponujemy jednodniową wyprawę wśród zieleni- spływ Korbajną. Korbajna to niewielka rzeka płynąca od Jeziora Jaśkowskiego i wpadająca do Kanału Elbląskiego między Śluzą Miłomłyn a

W zieloności Kanału Elbląskiego

Jeziora i śluzy – 37,2 km (18,5 km + 18,7 km)

Zapraszamy na szlak kajakowy prowadzący wodami przepięknych jezior i Kanału Elbląskiego. Jezioro Szeląg Wielki zachwycające swoją piękną szmaragdową tonią, jezioro Pauzeńskie oraz rozległe jezioro Drwęckie. Na