Wiosenna Korbajna – 11 km

Na wiosnę proponujemy jednodniową wyprawę wśród zieleni- spływ Korbajną. Korbajna to niewielka rzeka płynąca od Jeziora Jaśkowskiego i wpadająca do Kanału Elbląskiego między Śluzą Miłomłyn a Zieloną. Meandruje malowniczo wzdłuż Kanału Elbląskiego na pewnym odcinku dosłownie kilkanaście metrów od niego oraz – co ciekawe – nawet 3 metry niżej. To właśnie tamtędy – Akweduktem Karnickim – przebiegają trasy innych naszych wypraw (Przez Wrota Kanału Elbląskiego oraz Przez Wrota Kanału Elbląskiego – krótsza wersja)

Korbajna to szlak mało uczęszczany. Rzeka jest dość obficie porośnięta roślinnością, co sprawia, że płyniecie tuż obok wielu gatunków zwierząt obserwując je w ich naturalnym środowisku.

Na spływ kajakowy Korbajną zapraszamy wiosną i być może na początku lata. Naszą tradycją jest też wyprawa na Korbajnę zimą. Taki zimowy spływ dostarcza niesamowitych wrażeń. Na bieżąco sprawdzamy jej stan, gdyż w lecie gęsta roślinność uniemożliwia pływanie, zaś w zimie zdarza się, że lód jest zbyt gruby. Warto zatem wybrać się na ten wyjątkowy szlak jak najszybciej!

Przed wyprawą spotykamy się na Przystani na Wyspie w Miłomłynie. Stąd wyruszycie razem z kajakami na początek trasy Waszej wyprawy.

Udostępnij

Cena zawiera:

  • Cena za 1 osobę 70 zł

Już dziś zarezerwuj termin

Zbierz grupę i ruszaj na wyprawę!

Trasa obecnie niedostępna

Korbajna jest rzeką doskonałą na zimowe i wiosenne spływy. Od późnej wiosny gęsta bujna roślinność uniemożliwia pływanie.

Jak tylko szlak będzie dostępny, uruchomimy rezerwacje.

Bądźcie czujni!

    * - pola wymagane