Pod Zielonym Dachem Kanału Elbląskiego – Tarda – 20 km

Najdłuższy wariant z serii Pod Zielonym Dachem Kanału Elbląskiego. Jedna z najbardziej różnorodnych tras kajakowych w okolicach Miłomłyna. Przygotowaliśmy kilka wariantów, które możecie wybrać na Wasz spływ jednodniowy w zależności od kondycji. Trasa prowadzi szlakiem Kanału Elbląskiego.

W tym wariancie przygoda zaczyna się na południowym krańcu jeziora Bartężek, którego całą długość pokonacie płynąc na północ, klucząc w labiryncie wysp aż do klimatycznego Kanału Duckiego, którym przepłyniecie na kolejne jezioro. Ruda Woda powita Was swą przestrzenią, ale i głębokością, sięgającą ponad 27 metrów. Płynąc tym razem na południe dotrzecie do końca Rudej Wody, by po chwili znaleźć się w Amazonii. Krótkimi odcinkami Kanału Elbląskiego tonącymi w zielonym tunelu pokonacie niewielkie jeziora o różnorodnym klimacie mając przyrodę na wyciągnięcie ręki. 

Ta zielona otchłań doprowadzi Was do Jeziora Ilińsk i dalej Kanałem Elbląskim dotrzecie do rozlewiska, gdzie w zależności od samopoczucia i nastroju możecie skierować się prosto do Przystani na Wyspie lub przedłużyć nieco spływ docierając do Śluzy Miłomłyn. Pokonując śluzę znajdziecie się ponad 3 metry niżej i popłyniecie w starorzecze rzeki Liwy. Tutaj przy jazie czeka Was przenoska, a następnie krótki odcinek kanału przez Miłomłyn i Przystań na Wyspie

Cały szlak jest łatwy i od wypłynięcia na Rudą Wodę prowadzi głównym torem wodnym Kanału Elbląskiego, zatem nie natraficie tu na żadne przeszkody. Jedynym utrudnieniem jest konieczność przeniesienia kajaków przy jazie, jeśli zdecydujecie się na pokonanie śluzy w Miłomłynie.

Przed wyprawą spotykamy się na Przystani na Wyspie w Miłomłynie. Stąd wyruszycie razem z kajakami na początek trasy Waszej wyprawy.

Udostępnij

Cena zawiera:

  • Cena za 1 osobę 70 zł

Już dziś zarezerwuj termin

Zbierz grupę i ruszaj na wyprawę!

    * - pola wymagane