Pod zielonym dachem Kanału Elbląskiego – Szymonówko – 10 km

Jedna z najbardziej różnorodnych tras kajakowych w okolicach Miłomłyna. Przygotowaliśmy kilka wariantów łatwych, jednodniowych spływów kajakowych, które możecie wybrać w zależności od kondycji. 

To najkrótszy wariant wyprawy Pod zielonym dachem Kanału Elbląskiego. Spacerowa wycieczka doskonała jako wstęp do innych atrakcji krainy Kanału Elbląskiego. 
Kajaki zwodujecie na plaży w Szymonówku nad Rudą Wodą, rozległym jeziorem, przez którego całą długość prowadzi główny szlak Kanału Elbląskiego.  

Na południowym krańcu Rudej Wody wpłyniecie w Kanał Elblaski, by po chwili znaleźć się w naszej „Amazonii”. Krótkimi odcinkami Kanału Elbląskiego tonącymi w zielonym tunelu pokonacie niewielkie jeziora o różnorodnym klimacie mając przyrodę na wyciągnięcie ręki. 

Ta zielona otchłań doprowadzi Was do Jeziora Ilińsk i dalej Kanałem Elbląskim dotrzecie do rozlewiska, gdzie w zależności od samopoczucia i nastroju możecie skierować się prosto do Przystani na Wyspie lub przedłużyć Wasz spływ kajakowy i popłynąć dalej aż do Śluzy Miłomłyn. Pokonanie śluzy to dodatkowa atrakcja, zwłaszcza że różnica poziomów wynosi tutaj ponad 2,5 metra. Dalej przy jazie czeka Was przenoska, a następnie krótki odcinek kanału przez Miłomłyn i nasza Przystań na Wyspie

Ten szlak to doskonała trasa na jednodniowy spływ kajakowy. Przez większość dystansu prowadzi głównym torem wodnym Kanału Elbląskiego, zatem nie natraficie tu na żadne przeszkody. Jedynym utrudnieniem jest konieczność przeniesienia kajaków przy jazie, jeśli zdecydujecie się na pokonanie śluzy w Miłomłynie. 

Przed wyprawą spotykamy się na Przystani na Wyspie w Miłomłynie. Stąd wyruszycie razem z kajakami na początek trasy Waszej wyprawy.

Już dziś zarezerwuj termin

Zbierz grupę i ruszaj na wyprawę!
Share on facebook
Udostępnij

Cena zawiera:

  • Cena za 1 osobę 50 zł

Poznaj również inne nasze propozycje

Krótka trasa doskonała na spływ kajakowy z dziećmi

Szmaragd Zatoki Zielonej – 6,5 km

Propozycja jednodniowego spływu kajakowego Kanałem Elbląskim. Przedstawiamy krótką trasę kajakową, którą można połączyć z plażowaniem i atrakcjami dla dzieci. W sam raz na rodzinny kajakowy spacer.

Bogactwo zieleni na wiosennym spływie Korbajną

Wiosenna Korbajna – 11 km

Na wiosnę proponujemy jednodniową wyprawę wśród zieleni- spływ Korbajną. Korbajna to niewielka rzeka płynąca od Jeziora Jaśkowskiego i wpadająca do Kanału Elbląskiego między Śluzą Miłomłyn a

W zieloności Kanału Elbląskiego

Jeziora i śluzy – 37,2 km (18,5 km + 18,7 km)

Zapraszamy na szlak kajakowy prowadzący wodami przepięknych jezior i Kanału Elbląskiego. Jezioro Szeląg Wielki zachwycające swoją piękną szmaragdową tonią, jezioro Pauzeńskie oraz rozległe jezioro Drwęckie. Na