Doliną dawnej rzeki – Piławki – 19 km

Tę wyprawę kierujemy do doświadczonych kajakarzy. O ile na trasie nie napotkacie utrudnień, to jednak dystans wymaga pewnej zaprawy. Na pokonanie trasy trzeba liczyć około 8 godzin.

Kajaki wodujemy w Piławkach na północnym krańcu Jeziora Drwęckiego. Tutejszy Zajazd Przystanek Piławki słynie z najlepszych w okolicy potraw z ryb. Trasa początkowo wiedzie na południe w stronę Ostródy. Nie damy Wam jednak dotrzeć do cywilizacji zbyt szybko. Ostródę zostawicie za plecami i po odnalezieniu ujścia Kanału Elbląskiego zagłębicie się w zieleni.

Trasa wyprawy prowadzi przez południowy odcinek Kanału Elbląskiego. Został on poprowadzony korytem dawnej rzeki Liwy i słynie ze swojego naturalnego charakteru. Przez większość czasu będziecie płynąć z dala od osiedli ludzkich, wśród bujnej roślinności i siedlisk ptaków. Na swojej drodze napotkacie dwie śluzy – Zieloną oraz największą na całym szlaku Śluzę Miłomłyn. Obie pokonacie w górę, co dostarczy dodatkowych wrażeń.

W połowie drogi między śluzami napotkacie stację pomp oraz ujście rzeki Korbajny, którą prowadzi jedna z naszych tras – Wiosenna Korbajna.

Kawałek przed śluzą Miłomłyn możecie wybrać zakończenie Waszej wyprawy – śluzowanie i dalej kanałem przez rozlewisko lub dziki odcinek starorzecza Liwy do jazu, gdzie czeka Was przenoska, na następnie po krótkim odcinku kanału nasza Przystań na Wyspie.

Jeśli nie jesteście jeszcze gotowi na taki dystans, ale chcecie zwiedzić południowy odcinek Kanału Elbląskiego, polecamy nieco krótszy wariant trasy – Ucieczka z miasta w dziką zieleń.

Przed wyprawą spotykamy się na Przystani na Wyspie w Miłomłynie. Stąd wyruszycie razem z kajakami na początek trasy Waszej wyprawy.

Udostępnij

Cena zawiera:

  • Cena za 1 osobę 70 zł

Już dziś zarezerwuj termin

Zbierz grupę i ruszaj na wyprawę!

    * - pola wymagane